כיצד לנקות תיק מעור?

מאת צוות אתר קיפלינג, 26/05/2014

 תיקי עור איכותיים הם לא עניין זול, ואין דבר יותר מבאס מלקנות תיק מהמם ולאחר חודש פתאום לטפטף עליו בטעות קצת רוטב מההמבורגר. החדשות הטובות הן כמובן, שזה לא גזר דין מוות לתיק. הנה כל הצעדים לניקוי תיק מעור כראוי.

1. אם מדובר בכתם רציני, ככל הנראה תצטרכי לקחת את התיק לניקוי יבש. במקרים של כתמים קטנים, ניתן לטפל בהם בבית.

2. קודם כל, זכרי שתיק מעור היה פעם חלק מיצור חי. עור צריך לנשום, כך שאם תחנקי את התיק או ארנק עם חומר ניקוי לא טוב או תתני לכתם לשקוע, העור יתייבש, יסדק או ידהה.

3. יותר קשה לנקות את התיק כאשר הוא מוכתם קשות, לכן מומלץ לנקות 

תיק עור מבית קיפלינג

אותו באופן קבוע.

4. ישנם שני סוגים של כתמים: "כתמים יבשים" ו"כתמים רטובים". כתמים יבשים מצריכים ניקוי יבש. כתם רטוב הוא כל כתם שמסיס במים. לדוגמה, קטשופ הוא כתם רטוב. כתמים יבשים הם לדוגמה ליפסטיק או צבע קיר. אלה יצריכו טיפול חיצוני.

5. מומלץ להשתמש במגבות ממיקרופייבר (סיב סינטטי דק מיוחד) בשביל לנקות את התיק. לעולם אל תשתמשי במגבות נייר רטובות.

6. קחי כמה טיפות של סבון לתינוקות ודללי בכוס וחצי של מים. הכנסי את התרכובות לבקבוק ספריי.

7. לעולם אל תרססי חומר ניקוי ישירות על התיק, אלא רססי על המגבת ובאמצעות המגבת נגבי קלות את התיק. 

8. כאשר את מנקה את התיק, לכי עם כיוון המרקם של העור, ותתני תשומת לב מיוחדת למקומות בתיק שאת נוגעת בהם הכי הרבה, כמו הידית והסוגרים. אלה המקומות שהכי סופגים את שומני הגוף שלך. 

9. אפשר מדי פעם "לרכך" את התיק עם מוצר מיוחד שמיועד לתיקי עור.

10. שריטות קלות על התיק ניתן לפתור עם משחת נעליים, אבל זהו פתרון זמני והשריטות יופיעו שוב לאחר כמה זמן. הזהרי לא לשים יותר מדי מהמשחה, אחרת העור עלול להקשיח.

11. הדרך הכי טובה לוודא שהתיק שלך ישאר נקי הוא למנוע ממנו להתלכלך מלכתחילה! נסי לא לשים עטים בתיק ותוודאי שבקבוקי מים וכל הנוזלים האחרים סגורים היטב. אל תניחי את התיק על הרצפה.

12. לעולם אל תאחסני את תיקך במיכל סגור. עור צריך לנשום.

13. תנסי לא להשאיר את התיק במקומות שחשופים לטמפרטורות קיצוניות, כמו אוטו סגור ביום קיץ חם. כמו כן, אל תניחי את תיקך על קירות בטון.

14. אם לתיקך יש ידית שרשרת, נסי להכניס את השרשרת לתיק בזמן שאת לא משתמשת בו, כדי למנוע שריטות.